Chlór
O této velice důležité a nejčastěji používané chemické látce určitě každý z nás slyšel, protože se používá i na a koupalištích s obrovským objeme bazénů. Je to dáno tím, že velice účinně desinfikuje, a hlavně brání všem zeleným organismům, což jsou například sinice, aby se množili. Pokud takto neučiníte a zelené organismy se budou vesele množit, tak nejen že voda bude nazelenalé, ale riskujete i zdravotní potíže. Zakoupit ji můžeme v prášku, ovšem zde je nutné přesně dodržet dávkování, protože jinak Vás budou například štípat oči. A proto jsou běžně prodejné tablety, jenž dáte do dávkovače, který postupně a podle potřeby rozpouští látku. Poté máme další dělení na nestabilizovaný a stabilizovaný. První se využívá jen nárazově. Zde přistupujeme jen na novou sezónu nebo při akutní potřebě. Za rychlou dobu vyprchá, a proto se používá běžně ten stabilizovaný. Ve zkratce je to pravý opak a při dlouhodobém používání neohrožuje zdraví.
pH
Pro správné fungování chlóru a všech ostatních látek musíme mít v pořádku hodnotu pH. Tu zjistíme pomocí různých testů, jenž se prodávají všude možně a jsou normálně dostupné. Nejlepší hodnota je 7,2 kdy máte naprostý klid a vše bude fungovat, jak má. Ovšem pokud ne, tak může docházet k rezavění bazénu či vysušování pokožky. Ale dá se jednoduše různými přípravky dostat na požadovanou hodnotu a problém bude pryč.
Sůl
I když se to možná nezdá, tak je to také velice používaný prostředek v domácnostech do bazénů. S kombinací salinizační jednotky vzniká aktivní chlór, což je požadovaná látka úzce spjata s již zmíněným chlórem. Prvotní násyp probíhá na jaře a potom se už jen pravidelně doplňuje. Kolik soli použít? Takový standardem je na 1 000 litrů vody dát 5 kg soli. Opři výběru je nutně zakoupit kvalitní výrobek, a proto doporučuji zakoupit bazénovou sůl od Chlorito. Navíc dodávají zboží ve velice výhodných baleních.
Categories: Nezařazené