Je fajn bydlet u rodičů nebo mít přechodné zázemí na ubytovně, ale pořád to není to pravé ořechové. Toužíme po tom něco mít svého vlastního, kam lze přenést, svoje nápady. Takové hnízdečko, kde si věci vytvoříme podle svých představ a které nám bude oázou klidu. Když se to podaří, tak se dá hovořit snad o výhře. Na druhou stranu je dobré zkonzultovat svoje návrhy a nápady s odborníky, kteří mohou vnést tomu našemu hnízdečku ještě úplnou podstatu a především efektivnost.
Jak si poradit s kuchyní?
To je mnohdy nejtěžší oříšek. Sériová výroba kuchyňských linek sice dokáže splnit svoji podstatu, že se dá zde bez problémů vařit a připravovat pokrmy. Deska rozhodně bude sloužit k účelům, ke kterým je předurčena, ale má to jeden háček. Parametry jsou vesměs stejné, což není zase až tak ideální pro atypické tvary místnosti. Nebo výška pracovní plochy, která je často neodpovídá zdravému stání a práci. Takových podnětů by se samozřejmě dalo nalézt ihned několik. Naprosto ideální by byla kuchyně na míru a vzhledem k tomu, že zde budeme trávit poměrně dost času, tak by to bylo i výhodné. Výroba kuchyní přesně podle potřeb není nic nepřirozeného a výrobci s tím mají nejlepší zkušenosti.
Existují různé typy linek, které jsou limitovány podle prostoru, přívodu vody nebo elektřiny.
- Lineární – takovou běžně známe z městských bytů, je vhodná do menších prostorů.
- Paralelní – naprosto ideální do velkých prostorů, jen je třeba počítat s průchodem.
- Ve tvaru L – nádherná linka, která se dá uplatnit i v malém prostoru s dostatečným volným prostorem pracovní desky.
- Ve tvaru U – tady je sice náročnější na prostor, ale zase když se vytvoří, tak působí velmi útulně a všechno je hezky po ruce.
- Ve tvaru G – vyžaduje úplně velkorysejší prostor, ale na druhou stranu je vše pěkně uzavřené a schované.
- S ostrůvkem – hodně se vyskytuje ve společných prostorách s jídelnou nebo obývacím pokojem.
Categories: Nezařazené